Veislyno istorija

Mano susidomėjimas vokiečių aviganiais (VA) siekia 1990 metus, kai iš tuometinės vokiečių aviganių mekos Ukrainos į Lietuvą buvo atskraidinti du vokiečių aviganių veislės šuniukai – kalytė ir patinukas. Jų tėvas tuo metu garsus Ukrainoje ir Rusijoje vokiško veisimo patinas – Ramzes a.d. Schwarzen Zwinger, mama – vengriško veisimo kalė Redford Aliss. Tai buvo beveik primieji grynakraujai vokeičių aviganiai Lietuvoje. Kaip šiandien prisimenu, kaip lėkiau į aerouostą sutikti savo pirmo vokiečių aviganio gyvenime, kaip Neda aerouoste atidarė didelį juodą krepšį ir iš jo išsirito keturių savaičių amžiaus mano gyvenimo svajonė, kuri vėliau buvo pavadinta skambiu vardu Erna Rovko Len.

 erna_ir_as_maza.jpgerna_maza.jpgerna_stovesena_maza.jpg

Nežiūrint į tai, kad veislynui iš Sapieginės jau daug metų, aš nelaikau savęs labai patyrusiu ir produktyviu veisėju, todėl, kad veislyne niekados nebuvo daugiau kaip dvi kalės ir  veisimu neužsiiminėjau intensyviai. Šunys man visuomet buvo draugai, šeimos nariai, o veisimas ir sportas su šunimis –tik hobis, kuriam skiriame didžiąją dalį savo laisvalaikio. Mano giliu supratimu, kai šunys tampa pragyvenimo šaltiniu – atsiranda komercinis interesas, kuris labai dažnai sugriauna  tą tikrąjį prigimtinį ryšį tarp žmogaus ir šuns, dėl kurio kažkada žmogus parsiviliojo šį gyvūną iš miško.

1991m. Erna buvo pakergta su iš Vokietijos į Estiją importuotu patinu Zando v. Herrnweide, sav. Ala Petrova.

_Zando0001.JPG

1991m. gruodžio mėn. gimė pirmoji mano vada: 3 patinai ir 3 kalytės. Tuo metu dar neturėjau nei žinių nei supratimo apie veisimą. Gaila tuomet dar nebuvo tokių fotografijos virtualių galimybių kaip dabar, todėl neturiu nei vienos tos vados nuotraukos. 

199

Laukite tęsinio